Lektira u područnima-drugi susret
Autor: MARIJANA Žatečki, 15. 12. 2015.

U utorak, 15. prosinca 2015. učenice i učenici područnih odjela sastali su se u PO Katoličko Selište povodom realizacije drugog dijela projekta – Lektira u područnim odjelima.

Prije susreta učenici su detaljno proučili bajku braće Grimm Zlatna guska i imali su zadatak osmisliti pitanja za kviz i igre asocijacija. Zajedničkim snagama su podijeljeni u skupine odgovarali na pitanja iz kviza i na taj način provjerili svoje znanje o bajci i bajkama općenito.

Sljedeći korak je bio napraviti sve likove iz obrađene bajke. Učenici su pomoću papira, štapića i drvenih bojica nacrtali, izrezali i pripremili likove za dramatizaciju.

Podijeljeni u šest skupina imali su zadatak pročitati svoj odlomak iz bajke i osmisliti dramatizaciju. Učenici su prikazali bajku u obliku lutkarskog igrokaza. Svaku skupinu nagradili smo velikim pljeskom, jer za prikaz je trebalo uložiti puno truda, hrabrosti i mašte.

Na kraju susreta učiteljica Marijana Rešetar prezentirala nam je svoja stečena znanja i vještine koje je imala prilike naučiti tijekom svog boravka u školi Alakyla u Finskoj. Imali smo prilike naučiti kako napraviti snjegovića od kartona i vune. Odjednom je učionica zasjala od šarenila različitih, zanimljivih i doista jedinstvenih snjegovića.  Odlučili smo našim snjegovićima ukrasiti razredne božićne jelke. Hvala učiteljici što smo bogati za jednu vještinu više!

Kao i uvijek, vrijeme je prebrzo prošlo. Ponosni smo na naše rezultate rada i veselimo se sljedećem susretu u PO Grabričina.

Ivana Pavlović