Susret učenja i poučavanja učenika i učitelja, 19. – 25. travnja
Autor: Administrator , 27. 4. 2015.

Tjedan od 19. do 25. travnja ostat će u prelijepom sjećanju svim sudionicima projekta u sklopu kojeg nas je posjetilo 33 učenika i 9 učitelja iz Češke i Finske. Projekt se provodi kao dio programa Erasmus+, a cilj mu je uvesti poduzetništvo u kurikulum osnovne škole.

Prvu godinu projekta koordinira Hrvatska, a glavna tema je arhitektura. Očekivani vidljivi rezultati su: tradicionalna moslavačka kuća, četverojezični rječnik, sjetveni kalendar za travanj 2015., kutijice s čajem i nevenova mast, karta Hrvatske s istaknutim najvažnijim gradovima i mjestima bitnim za projekt, prijedlozi deklaracija proizvoda staklenke meda.

Kako bi postigli očekivane rezultate učenici su prisustvovali mnogim radionicama. Na  radionici socijalnih vještina naučili su jedni drugima imena, izgovorili  su prve riječi na  jezicima svojih prijatelja, složili od puzzli kartu Hrvatske te na njoj istaknuli najvažnije gradove.  Nastavili su radno na radionici izrade četverojezičnog rječnika gdje su sve zadane pojmove oslikali, preveli na češki, finski, hrvatski i engleski jezika i igrom pantomime ih ponovili.  Učenici su se okušali i u arhitekturi, slažući  model tradicionalne moslavačke kuće  naučili su osnovne elemente i specifičnosti tradicionalne gradnje Moslavine. Slagali  su model tradicionalne finske kuće, a upoznali su se i s izgledom tradicionalne češke kuće.  Na radionici razvoja poduzetničkih vještina usvojili su  osnovne poduzetničke pojmove poput investiranja i prepoznavanja tržišta, naučili su nazive valuta svih partnerskih zemalja te izradili deklaraciju za staklenku meda.

U područnom odjelu u Okolima glavna aktivnost bila je sadnja. Učenici su u nekoliko gredica posadili krumpir i luk te posijali grašak i  salatu. Izradili su i kalendar za mjesec  travanj. Posjetili su i Gornju Vlahiničku gdje su izradili nevenovu mast, kutijice s čajem od šipka, kamilice i mente i oslikali ambalažu.

Osim radionica učenici i učitelji  su uživali na izletima te upoznali ljepote našeg zemlje posjetivši Moslavačku priču, Zagreb, prekrasna Plitvička jezera i Lonjsko polje.