Dan voda
Autor: Administrator , 26. 3. 2015.

20. ožujka 2015. godine učenici 1., 2. i 3. razreda obilježili su Međunarodni dan voda, Međunarodni dan šuma i pozdravili proljeće.

Učenici 1. razreda  su nakon izvođenja lutkarskog igrokaza Proljetno buđenje u učionici krenuli u šetnju do obližnje livade u pratnji učiteljice i gospođe Kristine Perestegi, Nikine mame. Putem su se zaustavili uz potok osluškivali žubor potoka, cvrkut ptica, pronalazili proljetnice, visibabe i jaglace, u živici uz potok te na livadi. Prošetali do obližnjeg voćnjaka te se upoznali s radovima ljudi u voćnjaku u proljeće. Nakon kraćeg odmora i kviza o proljeću svi smo  vježbali pod vodstvom gospođe Kristine Perestegi. Dobro raspoloženi, ali gladni, uputili smo se prema školi na ukusan obrok naše tete kuharice. Dolaskom u školu kratko smo promatrali  pomrčinu sunca uz pomoću priručne kamere izrađene od kartonske kutije, komadića aluminijske folije i komada papira koju je izradio knjižničar Dejan Šiptar.

Učenici 2. i 3. razreda su išli u Katoličko Selište na jezero Hangar i to trećaši  biciklima u pratnji učiteljice i jedne mame, a drugaši su u pratnji učiteljice pješačili. Putem su pozdravili proljeće, smišljali pjesme o proljeću, vodama, šumi i pjevali prigodne pjesmice. Također su promatrali i pomrčinu Sunca koja ih se jako dojmila. Dolaskom na jezero, najprije su doručkovali, a zatim pili izvorsku vodu iz Moslavačke gore. Nakon toga su imali nastavu u prirodi pored jezera. Drugaši su pisali dnevnik zapažanja o prirodi i crtali su pomrčinu Sunca. Trećaši su od novinskog papira izrađivali brodiće…

Pred povratak igrali elementarne igre s loptom, jeli jabuke i zaključili kako im je bilo lijepo.