1. mjesto na Županijskom natjecanju iz Kemije
Autor: Administrator , 17. 3. 2015.

12. ožujka 2015. godine održano je Županijsko natjecanje iz kemije u Tehničkoj školi u Sisku. Našu školu predstavljao je Dominik Žatečki (7. razred) i osvojio je 1. mjesto pod mentorstvom učiteljice Mateje Dobrinić.

Čestitamo!

Homogena ili heterogena smjesa, kemijski spoj ili element, zasićena ili prezasićena otopina lak je zadatak za našeg učenika Dominika Žatečkog. Ovo je samo jedan dio gradiva kojim je Dominik pokazao svoje znanje iz kemije i dokazao da je najbolji u Sisačko-moslavačkoj županiji.

Njegovo natjecanje krenulo je sa Školskim natjecanjem iz kemije koje je bilo održano 12. veljače 2015. godine u Osnovnoj školi Ludina. Kako je ispit riješio s velikim postotkom pozvan je na Županijsko natjecanje u Tehničku školu, a koje se održavalo 12. ožujka 2015. godine. Tijekom mjesec dana pripreme Dominik je marljivo učio, rješavao zadatke i pripremao se za daljnje natjecanje. Nervoze na sam dan natjecanje je bilo malo, jer ipak je bio svjestan svojeg znanja. Nakon dva sata rješavanja testa, uslijedili su rezultati. Na Dominikovom licu mogao se raspoznati smiješak, a imao je i razloga za sreću, jer biti prvi u županiji je veliki uspjeh. Nakon neslužbenih rezultata uslijedilo je i proglašenje pobjednika i čestitke svih prisutnih na natjecanju.

Naravno, ovo je tek početak za Dominika i njegovo rad i uspjeh u kemiji, ali moramo si svi priznati, jedan vrhunski početak. I zato, Dominiku od srca čestitaju svi djelatnici škole, učenici i mentorica , te mu želimo da i dalje nastavi nizati sjajne uspjehe u svom školovanju.

Mateja Dobrinić

Čestitamo!