3. mjesto zadruzi na županijskoj smotri
Autor: MARIJANA Žatečki, 4. 4. 2014.

4. travnja 2014. zadrugari će pamtiti po osvojenom 3. mjestu na 26. smotri učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije.

Predstavili smo se poduzetničkom idejom s temom ekološkog uzgoja kamilice. Uzgoj kamilice smo s našeg hektara zemlje preselili na izložbeni prostor. Laura je prisutnima objasnila kako uzgojiti kamilicu, te ju preraditi u gotove proizvode, kao što su čaj, sapun, mast ili ulje od kamilice. Marta je prikazala praktični rad, vezenje vrećica za čaj od kamilice, pod vodstvom svoje učiteljice Marice Kardaš.

Veseli nas da smo zajedničkim radom puno zadrugara postigli dobre rezultate. Da bi rad bio uspješan potrebno je vrijedno izrađivati proizvode, ambalažu, ali i puno dokumentacije koja prati rad.

Naš rad ćemo predstaviti i na Državnoj smotri učeničkih zadruga u Zagrebu. Svoje proizvode ćemo izložiti na županijskom stolu čija tema je ljekovito bilje na naš prijedlog.

Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u radu naše učeničke zadruge Jabuka!

voditeljica Marijana Rešetar