Dan sigurnijeg interneta
Autor: Matija Krmek, 9. 2. 2024.

U Osnovnoj školi Ludina i ove smo godine, 8. 2. 2024., obilježili Dan sigurnijeg interneta na nekoliko različitih načina s ciljem da se s učenicima razgovara o rizičnim ponašanjima u videoigrama i da ih se potakne na odgovorne navike igranja online igara, ali i na pronalaženje nekih drugih aktivnosti za kvalitetno provođenje slobodnoga vremena.

Glavni pokretač za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta na nacionalnoj razini jest Centar za sigurniji Internet (CSI) koji za sve zainteresirane svake godine pripremi edukativne materijale za radionice na nastavi, kviz za djecu i mlade, podcaste za roditelje te događaje uživo.

U našoj školi predavanje i radionicu je proveo PvtMole (Neno Hadžihajdić), YouTuber iz Kutine koji broji preko 137.000 pretplatnika. Koliko je tanka granica između digitalnog i stvarnog života jednog gejmera, objasnio je u svojemu izlaganju i PvtMole koji je osudio toksično ponašanje u svijetu videoigara i promovirao sigurnost na internetu.

U nastavku možete pogledati fotografije s radionice, a na našim stranicama uskoro će biti dostupan i intervju u videozapisu koji za vas pripremaju učenici Multimedijske skupine, pod vodstvom svojih učitelja, Andrijane Mihaljević i Matije Krmeka.