E-twinning projekt
Autor: Administrator , 1. 10. 2011.

Učenici  Osnovne škole Ludina sudjelovali su u E-twinning projektu kojim se obilježio Europski dan jezika.

U samom projektu sudjelovali su učenici i učitelji škola iz 16 zemalja Europe. Cilj projekta je bio napraviti kartu Europe, označiti sve zemlje sudionice, te poslati svim školama sudionicama razglednicu s motivom mjesta u kojem se nalazi škola uz kratku poruku na engleskom jeziku i na jeziku zemlje iz koje dolaze. Predmeti koji su uključeni u projekt bili su hrvatski jezik (pisanje razglednice), geografija (izrada karte Europe), te engleski jezik (komunikacija).

Kako nismo imali prikladnu razglednicu,  pristupili smo njenoj izradi. Učitelji Igor Pavleković i Damir Belavić fotografirali su nekoliko fotografija Velike Ludine  i škole, dok je učitelj Alen Miler oblikovao samu razglednicu od ranije snimljenih fotografija. Učiteljica Branka Tomazetić napravila je s učenicima osmog razreda (Ivom Križanović i Žanom Gavrić) kartu Europe, na kojoj su označili zemlje sudionice u projektu.

Nekoliko dana potom, bile  su gotove i razglednice. Učenici 8. razreda (polaznici dodatne nastave engleskog jezika) napisali su tekst razglednice na engleskom jeziku, dok su učenici 3. razreda napisali poruku na hrvatskom jeziku.

Nakon nekoliko dana počele su stizati razglednice iz cijele Europe. Kako su razglednice stizale, tako su i postavljane na panou u holu škole. Osim panoa škole, kako se provodio projekt možete vidjeti i ovdje http://europeandayoflanguages.moonfruit.com/.

pripremio: Tomislav Pavlović