Akcija sakupljanja starog papira
Autor: IGOR PAVLEKOVIĆ, 30. 3. 2011.

Sakupljajte stari papir i osvojite vrijedne nagrade

AKCIJA SAKUPLJANJA STAROG PAPIRA

TERMIN OTKUPA STAROG PAPIRA01. 04. – 15. 04.

PRAVILA SUDJELOVANJA:

Svaki razred prije odlaganja papira u kontejner zapisuje izvaganu količinu papira koju je sakupio. Popis sakupljenog papira po razredima ostavlja se predstavniku Unijapapira koji bilježi rezultate. Vaganje ukupne količine sakupljenog papira  odradit će Unijapapir.

Razred koji je u dotičnoj osnovnoj školi sakupio najviše staroga papira bit će nagrađen, a školi će biti uručena nagrada i priznanje za dostignuće koje je ostvarila po pitanju očuvanja okoliša.

NAKNADA ZA OTKUP STAROG PAPIRA:

Svaka škola koja sudjeluje u akciji Zeleni korak bit će nagrađena od strane Unijapapira sa 450 kn po toni sakupljenog papira.

NAGRADE:

Nagrađeni će biti razredi četiriju osnovnih škola koje su sakupile najviše starog papira. Nagrade će biti Konzumov poklon paket, poklon Pčelice Zagrebačke banke, Vipnet bon za mobitel i Plivin poklon paket.

CILJ:

Obilježiti na nacionalnoj bazi UN-ovu Međunarodnu godinu šuma te senzibilizirati javnos po pitanju očuvanja okoliša.

PARTNERI PROJEKTA:

Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva, Hrvatske šume, Državni zavod za zaštitu prirode, HGK, Konzum, Zagrebačka banka, Vipnet i Pliva.

O AKCIJI:

Zeleni korak je akcija prikupljanja starog papira u sklopu koje želimo postići da se osnovne škole samoinicijativno prijave i aktivno sudjeluju u prikupljanju starog papira. Za otkup papira po svim školama pobrinuti će se Unijapapir d.d. a novac od prikupljenog papira dobiti će škole.