« Ožujak 2024 »

Večer matematike
Autor: ELVISA SEKULIĆ, 13. 12. 2017.

OŠ Ludina druge se godine pridružila projektu „Večer matematike“ koju organizira Hrvatsko matematičko društvo Zagreb. Ovaj interesantan projekt, kako za učenike tako i za učitelje, provodi se petu godinu u mnogim hrvatskim vrtićima, osnovnim i srednjim školama uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a ove godine i IRIM-a. Naši učitelji, Damir Belavić, Darko Brnada i Elvisa Sekulić, željeli su učenicima Večer matematike „začiniti“ nečim uzbudljivim, pa su za njih osmislili pravo uzbudljivo natjecanje dvije skupine učenika. Večer matematike u OŠ Ludina obilježila je Escape School Game „Pronađi pingvina“ inspirirana igrom Escape Room gdje su učenici podijeljeni u dvije skupine tragali za „nestalom“ životinjom rješavajući zadatke koristeći IK – tehnologiju te svoje znanje i vještine.

Kako je sve izgledalo pogledajte u kratkom videu.

Na ostalim radionicama koje smo organizirali povodom "Večer matematike" sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda zajedno sa svojim učiteljima i roditeljima.

Između ostalih zanimljivih igara najviše zanimanja izazvao je Space Race učitelja Damira Belavića koji je sastavio kviz u Socrativu s nizom  logičkih pitanja i matematičkih mozgalica primjerenih svim uzrastima. Bilo je vrlo inspirativno gledati učenike drugih razreda kako zajedno sa svojim očevima mozgaju oko nekih zadataka.

Ostali radni centri uključivali su rješavanje zadataka i razvijanje novih znanja i vještina iz područja zabavne matematike, kao što su Brzo sastavljanje životinje od tangrama, Čovječe ne ljuti se, Kriptografija, Arheologija, forenzika i matematika, Domino, Koliko je sati, Memory kvadrati prirodnih brojeva….

Oduševljenje s Večeri matematike na kraju nisu krili ni mali ni veliki kojima je matematika iz ovakve perspektive jako zabavna i zanimljiva. A nama koji smo ju organizirali daje motiv da iduće godine dočekamo naše učenike i roditelje s još zanimljivih igara i zadataka.