« Rujan 2020 »

Govorništvo

Voditelj: Tomislav Pavlović

Učenici koji polaze izvannastavnu aktivnost Govorništvo, prve su korake napravili još u četvrtom razredu.

Tada su, naime, usvojili prva znanja o planiranju, snimanju i obradi radio-emisije. Tijekom četvrtog razreda snimili su tri epizode emisije Pravi put (dostupna je i na stranicama škole).

Osim radio-emisije, upoznali su se i sa uvjerljivim govorenjem. Tijekom učenja obradili su sljedeće teme: Skok s ruba svemira, Moja omiljenja knjiga, Rukomet – zašto ga treniram?, Je li laganje uvijek pogrješno.

Početkom petog razreda, učenici su naučili provoditi anketu, te su od anketnih odgovora napravili i izvješće u obliku radio emisije.

Posljednja naučena aktivnost je vođenje programa. Tijekom obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje, te međunarodne videokonferencije održane u sklopu eTwinning projekta Farming around Europe, polaznici ove izvannastavne aktivnosti, vodili su program, te pozdravljali i usmjeravali učenike i učitelje iz Engleske, Italije i Hrvatske.

Tijekom studenog započinju raditi na novoj aktivnosti – a to je debata. Održat će i prvu debatu na temu koju zajedno odrede tijekom satova izvannastavne aktivnosti Govorništvo.

U nastavku nekoliko slika polaznika: