« Kolovoz 2020 »

Glazbene vijesti
Dan ružičastih majica
Autor: Pina Žilić, 26. 2. 2020.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Kako bi ga obilježili pedagogoica Ivana Poleto provodila je niz radionica o prevenciji vršnjačkog nasilja. Učitelji razrednici su na satovima razrednika motivacijskim pričama i radionicama  također provodili različite aktivnosti s ciljem sprečavanja nasilja (ruganja, omalovažavanja, vrijeđanja, govora mržnje kao i fizičkog nasilja) jer je škola mjesto nulte tolerancije na nasilje. Predmetni učitelji su u srijedu, 26.2.2020. dio nastave posvetili ovoj temi, a pod velikim odmorom učenici su puštali pjesme; Ne rugaj se, Život nije siv i druge pjesme koje su podržale ovu CEPN – ovu ideju i program.  (CEPN - Centar za edukaciju i prevenciju nasilja)

Hvala svim učenicima i učiteljima koji su podržali ovu hvale vrijednu ideju te obukli ružičastu majicu.