« Ožujak 2024 »

Glazbene vijesti
ETwinning projekt Great Women in Music
Autor: Pina Žilić, 17. 10. 2021.

Učenici šestih i osmih razreda OŠ Ludina uključili su se u eTwinning projekt Great Women in Music kroz koji će na nastavi glazbene kulture predstaviti velike glazbenice iz Hrvatske: Milku Trninu i Doru Pejačević. Surađivati će s učenicima iz drugih zemalja (Španjolske, Grčke, Rumunjske, Poljske) i drugih škola u Hrvatskoj putem videokonferencija. Kreativno će se izražavati istražujući glazbu i život glazbenica, prezentirati svoj rad, kritički promišljati te će kao rezultat njihovog rada nastati video i audio snimke i prezentacije. Radovi će biti prezentirani na stranici škole i stranici projekta.

U ovom projektu učenici će u nastavi glazbene kulture s učiteljicom Pinom Žilić naučiti više o poznatim glazbenicama u Hrvatskoj a putem videokonferencija i prezentacija na engleskom jeziku više o poznatim glazbenicama u Europi. Koristeći Instagram profil prezentirati će svoj rad i međusobno surađivati.

U tijeku su početne projektne aktivnosti: upoznavanje, izrada loga i glasanje za najbolji logo.

Sretno svima u novim izazovima.