« Kolovoz 2020 »

Eko vijesti
Dan planeta Zemlje
Autor: SANDRA CVETIĆ, 30. 4. 2020.

Dana 22.04. u predmetnoj nastavi obilježili smo Dan planeta Zemlje.

Iako online, učenici u predmetnoj nastavi su kroz integrirani dan obilježili Dan planeta Zemlje. Kroz zanimljive zadatke iz različitih predmeta učenici su izradili interesantne radove i tako dan posvetili našoj jedinoj planeti Zemlji. Bilo je tu govornih vježbi iz Hrvatskog jezika, računanje s razlomcima i postocima iz Matematike, izrada globusa od recikliranog papira iz Geografije, izrada zdravog jelovnika za učenike od 11 do 14 godina iz Biologije, izrada plakata i postera iz Engleskog jezika i mnogo toga drugoga zanimljivoga..

Naši marljivi ekolozi razredne nastave brojnim aktivnostima pridonijeli su očuvanju našeg planeta te ukazali na važnost ekologije u životima svih živih bića. Neke od aktivnosti bile su sadnja biljki, istraživanja o Zemlji, izrada predmeta od recikliranog materijala, znakovi za zaštitu okoliša i mnoge druge.

Radovi se mogu vidjeti na facebook stranici škole kao i na web stranici u vijestima.