Sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji
Autor: Nikolina Požar, 18. 5. 2022.

U periodu od 15. do 18.5. u Vodicama održana je prva Međunarodna konferencija Pogled u učionicu – od tradicije do suvremenosti u Vodicama. U pripremama i organizaciji konferencije sudjelovali su i zaposlenici naše škole. Ravnatelj Tomislav Pavlović bio je član Organizacijskog odbora konferencije, a učiteljica Nikolina Požar bila član Programskog odbora konferencije i voditeljica radionice.

Plenarni predavači konferencije bili su dr. Ranko Rajović, izv.prof.dr.sc. Marina Gabelica, Paiviv Nilivaara, obrazovna stručnjakinja na Faculty of Education and Culture -Tampere University iz Finske, Juraj Bilić, zamjenik ravnatelja CARNETA-a, Mina Patel, izvršna direktorica u Video Conferencing for Global Learning iz Velike Britanije i Mladen Kopasić, učitelj razredne nastave iz Ljubljane.

Kroz tri dana sudionici su imali priliku sudjelovati na  predavanjima i radionicama, poslušati primjere dobre prakse te čuti zaključke istraživanja u obrazovanju.

Na konferenciji je sudjelovalo preko 300 hrvatskih i inozemnih sudionika.

Na navedenoj je konferenciji Nikolina Požar, učiteljica razredne nastave OŠ Ludina, PO Okoli,  zajedno s Ivom Černošek, učiteljicom razredne nastave iz OŠ Matije Petra Katančića iz  Valpova održala radionicu o multikulturalnosti. Sudionici radionice upoznali su se s pojmom multikulturalizma odnosno interkulturalizma, upoznali ciljeve interkulturalnog obrazovanja te aktivnosti vezane uz interkulturalizam u razredu. Radionica je evaluirana odličnom ocjenom.