Školski kalendar

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Učenici OŠ Ludina županijski prvaci iz kemije, geografije, informatike i biologije!
Autor: Ivana Turkalj, 4. 4. 2022.

Nakon nekoliko tjedana provođenja školskih i županijskih natjecanja, s ponosom možemo objaviti da je ova godina bila zaista uspješna što se tiče nastupa učenika OŠ Ludina. Ukupno su na županijskim natjecanjima i smotrama iz svih predmeta i područja sudjelovala 24 natjecatelja iz naše škole. Učenici su sudjelovali u natjecanjima iz kemije, tehničke kulture, geografije, fizike, informatike (više kategorija), biologije, matematike i hrvatskog jezika, uz sudjelovanje na županijskoj smotri Lidrano. Svima velika pohvala za sudjelovanje, a svakako treba istaknuti i one najuspješnije.

Ove godine OŠ Ludina ima županijsku prvakinju sedmih razreda iz kemije Ninu Žatečki koja je uspješno nastupila i na državnom natjecanju u Vinkovcima. Isto tako, Nina Žatečki je i županijska prvakinja sedmih razreda iz geografije, uz još jedno izvrsno drugo mjesto učenika šestog razreda Davida Vaceka.

Da bismo imali predstavnika na natjecanju iz informatike na državnoj razini pobrinuo se učenik 8. razreda, Luka Ričković 1. osvojenim mjestom u kategoriji Logo. Ovdje ističemo izvrsnu suradnju s Robotičko-informatičkim klubom iz Popovače u kojem dio naših učenika već godinama stječe iskustva i vještine u području informatike. Još jedan učenik osmog razreda, Dominik Belavić, županijski je prvak i to u kategoriji Osnove informatike.

Luka Ričković, učenik osmog razreda u istoj kategoriji zauzeo je 9. mjesto, dok je učenica Iva Belavić u kategoriji Digitalne kompetencije osvojila 3. mjesto. U istoj kategoriji David Stanić je osvojio 5., a Luka Petir 12. mjesto). Županijska prvakinja u kategoriji 5. razreda kategorije Algoritmi, Iva Belavić, također dolazi iz naše škole, dok su ostali učenici iz te kategorije ostvarili izvrsne rezultate (David Stanić 2. mjesto, Luka Petir i Tomislav Hrvoj 3. mjesto).

Županijska prvakinja iz biologije u kategoriji sedmih razreda je Nina Žatečki. U istoj kategoriji 8. mjesto osvojila je učenica Ella Elizabeta Pavlović.

Što se tiče natjecanja iz tehničke kulture, ostvareno je zapaženo 3. mjesto. Radijska emisija učenika 5. razreda, Matije Jajetića i Ivana Pomahaća predložena je za državnu smotru Lidrano. Na natjecanju iz matematike u kategoriji 8. razreda, učenik Dominik Belavić osvojio je izvrsno 3. mjesto. Ostali sudionici županijskog natjecanja iz matematike ostvarili su dobre rezultate (David Vacek 4. mjesto, Luka Ričković 6. mjesto i Iva Belavić 10. mjesto). Na natjecanju iz fizike, isti učenik u kategoriji 8. razreda osvojio je 8. mjesto.

Ovakvim rezultatima u velikoj mjeri pridonijeli su i njihovi mentori, kojima isto tako čestitamo na radu i zalaganju!