Virtualni sastanak učenika OŠ Ludina s učenicima iz Njemačke, Portugala i Italije
Autor: Pina Žilić, 15. 2. 2022.

U četvrtak 10.2.2022. u Osnovnoj školi Ludina u Velikoj Ludini održan je virtualni sastanak s učenicima i učiteljima, projektnim partnerima, iz Portugala, Italije, Njemačke i Hrvatske. Radi se o jednoj od projektnih aktivnosti u sklopu Erasmus+ projekta Learning@school (the 21st century challenge). Ovaj sastanak u obliku video konferencije održan je na temu Cultural Heritage u kojem su svi projektni partneri predstavili svoje mjesto kroz prezentacije na temu turistički vodič.

Prvi su se predstavili projektni partneri iz škole Istituto Comprensivo "Cecrope Barilli" di Montechiarugolo (Parma) iz Italije. Učenici su predstavili grad Parmu, Dvorac Montechiarugolo i tipičnu hranu iz Parme. Predstavljanje je vodila učiteljica Marisa Orsi.

Nakon njih predstavili su se projektni partneri iz škole Escola Básica e Secundária de Canelas iz grada Vila Nova de Gaia (Porto). Njihovi učenici predstavili su grad Porto s kulturnim i prirodnim znamenitostima. Predstavljanje je vodila učiteljica Carla Pinho.

Učenici Osnovne škole Ludina iz Velike Ludine predstavili su svoje mjesto i sve zanimljivosti i posebnosti koje bi preporučili posjetitelju. Predstavljanje je s 8. a razredom pripremila učiteljica engleskog jezika Valerija Stipetić, a vodila je i koordinirala sastanak zajedno s učiteljem informatike Matijom Krmekom i voditeljem projekta, učiteljem engleskog jezika Igorom Žilićem.

Na kraju su svoj grad predstavili projektni partneri iz škole Lornsenschule u gradu Schleswig u Njemačkoj. Učenici su predstavili svoju bogatu kulturnu i prirodnu baštinu pod vodstvom učiteljice Ute Rathmann.

Sastanak učenika u obliku video konferencije trajao je malo više od sat vremena. Učenici su nakon svakog predstavljanja postavljali pitanja izlagačima pa su tako mogli doznati još više o njihovim gradovima.

Projekt traje do polovice 2022. godine, a unutar njega previđen je još cijeli niz projektnih aktivnosti.

Više pogledajte u knjižici fotografija:

Erasmus + Learning@school videoconference